Samochody.pl - poscigi.pl

Zderzenie rowerzystów. Sprawą zajmie się sąd

We wtorek, 6 czerwca, policjanci dostali zgłoszenie o zderzeniu dwóch rowerzystów. Na miejsce została wezwana karetką pogotowia ratunkowego, która udzieliła pomocy 43-latce.

Do zdarzenia rowerzystów doszło około godziny 15 na ulicy Walczaka. Z ustaleń policjantów wynika, że 43-letnia kobieta jechała ścieżką dla rowerów. Za nią w tym samym kierunku jechał 20-latek, który w pewnym momencie zaczął wyprzedzać kobietę.

Z naprzeciwka jechał inny rowerzysta. Manewr 20-latka spowodował, że kobieta musiała zjechać ze ścieżki rowerowej.

Mężczyzna nie przyjął jednak mandatu, dlatego sprawa trafi do sądu. Kobieta na dalszą diagnostykę została przewieziona do szpitala. To zdarzenie potwierdza, że rowerzyści muszą zachować szczególna uwagę podczas jazdy. Ich także obowiązują przepisy ruchu drogowego, które trzeba znać.

Zderzenie rowerzystów w Gorzowie

Policjanci odnotowują coraz więcej zdarzeń z udziałem rowerzystów. – Najczęściej dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa przez kierujących samochodami. Należy zaznaczyć, że choć rowerzyści mogą jechać jako pierwsi, to w trosce o swoje zdrowie powinni zachować rozsądek – mówi kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Czytaj też – Karol miał ciężki wypadek. Jest bardzo ciężko ranny, nie może nawet mówić

Zderzenie z autem rzadko kończy się jedynie na otarciach. Dlatego mimo pierwszeństwa warto zwolnić, rozejrzeć się i być pewnym, że kierujący autem nas widzi. Należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Błąd kierowcy najmocniej odczuje rowerzysta.

Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl