Toyota Zielona Góra

Zielona Góra rozbłyśnie świątecznie. Na rynek przyjedzie też wielka choinka

Drzewem bożonarodzeniowym, które ozdobi serce zielonogórskiej starówki, będzie kilkunastometrowy świerk.

Zgodnie z tradycją Zielona Góra rozbłyśnie świątecznym blaskiem. Dekoracje oficjalnie zostaną odpalone w niedzielę 4 grudnia o 16.00. Wszystko za sprawą wyjątkowej świty – Świętego Mikołaja, prezydenta i mieszkańców.

Najpierw rozbłysną świąteczne ozdoby na Placu Bohaterów, następnie rozpocznie się spacer w kierunku ratusza, gdzie rozświetli się żywa choinka. W tym roku będzie pochodziła z terenu Nadleśnictwa Sulechów, jednej z 20 jednostek organizacyjnych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Drzewem bożonarodzeniowym, które ozdobi serce zielonogórskiej starówki, będzie  kilkunastometrowy świerk, który rośnie na terenie dawnej plantacji choinkowej, w pobliżu linii energetycznej w leśnictwie Stary Dwór – mówi dla wiadomoscizg.pl Ewelina Fabiańczyk, rzeczniczka RDLP w Zielonej Górze.

Tradycyjnie, specjalistyczny transport kilkunastometrowej choinki do Zielonej Góry zapewni Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie.  Świerk przyjedzie do Zielonej Góry w godzinach przedpołudniowych już w czwartek 1 grudnia. Taki zielony prezent miasto dostaje już po raz szósty. To przy nim będzie meta uroczystego rozświetlania miasta, 4 grudnia. Dzieci wspólnie ustroją drzewko. Na dzielnych pomocników będzie czekał słodki poczęstunek. Na tych starszych – koncert zimowych piosenek i pastorałek.

– Nasze miasto jest zielone nie tylko z nazwy – podkreśla Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry i dodaje, przykładamy wszelkich starań, by propagować wśród mieszkańców działania proekologiczne. Wykorzystaniem drzewka zajmiemy się już po świętach. Na razie serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału w uroczystym rozświetlaniu miasta. Poczujmy razem magiczną atmosferę świąt! Do zobaczenia 4 grudnia.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl