ZIELONA GÓRA Wracają częstsze kontrole w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”

Niestety, przybywa pijanych oraz naćpanych kierowców na zielonogórskich ulicach. Zielonogórska drogówka już zapowiada częstsze kontrole kierujących prowadzonych w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”.

W czwartek, 1 października, zielonogórska drogówka zatrzymała do kontroli kierującego jadącego bez pasów. – Badanie alkomatem wykazało prawie pół promila. Kierujący był też pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy – mówi asp. szt. Andrzej Gramatyka, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

W poniedziałek kierujący jeepem uderzył w barierki na chodniku na ul. Westerplatte. Okazało się, że był naćpany amfetaminą oraz marihuaną.

Niestety, pijanych i naćpanych kierowców nie brakuje na zielonogórskich ulicach. – Wracamy do częstszych kontroli trzeźwości kierowców – mówi asp. sztab. Gramatyka. Kontrole będą prowadzone w ramach akcji Trzeźwy kierowca”. Policjanci z alkomatem pojawią się na różnych ulicach miasta i drogach na terenie powiatu o różnych porach dnia lub nocy.

Akcji od marca było znacznie mniej z powodu pandemii koronawirusa, ale były prowadzone. Teraz kontroli trzeźwości znowu będzie znacznie więcej.