Zielonogórscy prawnicy poparli prokuratora Mariusza Krasonia

W środę, 10 lipca, część zielonogórskich sędziów, prokuratorów oraz adwokatów z kartkami z imieniem prokuratora Mariusza Krasonia pojawiło się pod sądem okręgowym.

– Zielonogórscy prawnicy stanowczo sprzeciwiają się działaniu prokuratury krajowej i stoją murem za prokuratorem Mariuszem Krasoniem – mówi prokurator Robert Kmieciak z  Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Zdjęcie zielonogórskich sędziów, prokuratorów i adwokatów z kartkami to odpowiedź na poparcie prokuratora Krasonia przez Stowarzyszenie Prokuratorów Lex Super Omnia, Themis Pro Familia, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Sędziów Administracyjnych. Mariusz Krasoń to doświadczony prokurator, który ma na swoim koncie prowadzenie wielu bardzo trudnych spraw. Zajmował się m.in. aferą starachowicką, sprawą bombera Brunona K.,oraz śledztwem dotyczącym wyłudzeń podatku VAT. Cała sprawa dotyczy oddelegowana go z krakowskiej prokuratury do pracy w prokuraturze we Wrocławiu i ma tło polityczne.

Na stornie Lex Super Omnia czytamy „W całej rozciągłości popieramy apel Stowarzyszenia Lex Super Omnia z dnia 6 lipca 2019 r. o cofnięcie decyzji o oddelegowaniu prokuratora Mariusza Krasonia do prokuratury we Wrocławiu. Mariusz Krasoń jest prokuratorem z niemal 25-letnim stażem, o nieposzlakowanej opinii, który w krakowskiej prokuraturze z sukcesami prowadził wiele najtrudniejszych śledztw. Za haniebną i nieuzasadnioną represję wobec prokuratora Krasonia uznajemy decyzję Prokuratora Prokuratury Krajowej, I Zastępcy Prokuratora Generalnego, Prokuratora Krajowego, Bogdana Święczkowskiego o jego przeniesieniu i zarazem degradacji z Prokuratury Regionalnej w Krakowie do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu, tj. blisko 300 km od miejsca zamieszkania. Sekwencja wydarzeń jednoznacznie wskazuje, że jest to odwet za jego udział w podjęciu uchwały Zgromadzenia Prokuratorów Prokuratury Regionalnej w Krakowie z dnia 15 maja 2019 r., w której autorzy wytknęli pozaprawne działania zmierzające do ograniczenia niezależności prokuratorów”

Polecane  Brutalny gwałt na dziecku. Ofiara to 16-latka. Trwają poszukiwania gwałciciela
Langner odszkodowania