Toyota Zielona Góra

Złodziej wystawił na internetowej aukcji kradzione przedmioty. Rozpoznał je właściciel

28-letni mieszkaniec Sławy włamał się do piwnicy na jednym ze wschowskich osiedli. Na trop mężczyzny wpadł 59-letni pokrzywdzony przeglądając w sieci wystawione oferty sprzedaży. Mężczyzna zaalarmował wschowskich kryminalnych, którzy ustalili personalia sprawcy. Podczas przeszukania wynajmowanego przez 28-latka garażu wschowskim mundurowym udało się odzyskać większość skradzionych przedmiotów.

W dniu, 5 października, do komendy policji we Wschowie zgłosił się 59–letni mieszkaniec Wschowy, który poinformował policjantów, że od lipca do października br. złodziej włamała się do jego piwnicy i ukradł wartościowe przedmioty. Straty wyceniono na 2,5 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci sprawdzili wszystkie okoliczne lombardy.-  W ramach współpracy z policjantami ościennych jednostek również tam poszukiwano skradzionych przedmiotów – mówi kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka wschowskiej policji. Wschowscy kryminalni monitorowali strony internetowe z ofertami kupna-sprzedaży.

Złodziej okradał piwnice w Wschowie

W tym samym czasie pokrzywdzony również szukał ich w sieci. 59–latek rozpoznał na jeden z aukcji swoje wkrętarki oraz pistolety do lakieru. Chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia zaalarmował wschowskich kryminalnych.

Złodziej był zaskoczony wizytą policjantów i starał się odsunąć od siebie podejrzenia. Do samego końca okłamywał policjantów, chcąc tym samym uniknąć kary. Wschowscy kryminalni nie dając wiary opowieściom 28-latka podczas przeszukania wynajmowanego przez niego garażu odnaleźli większość skradzionych przedmiotów pochodzących z włamania do piwnicy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił po policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.