Złodzieje okradali nielegalny salon gier. Nie zauważyli policji

Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do lokalu, z którego chcieli ukraść pieniądze z  automatów do gier. Okazało się, że okradali nielegalny salon gier hazardowych. Obaj trafili do aresztu, automaty zabezpieczono.

W piątek, 29 czerwca, policjanci gubińskiej patrolówki zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do lokalu na terenie Gubina, z którego chcieli ukraść pieniądze znajdujące się w maszynach do gier. Mężczyźni byli tak zajęci włamaniem do automatów, że nawet nie zauważyli jak do pomieszczenia weszli mundurowi. Policjanci zastali ich w momencie, gdy jeden z nich łomem próbował otworzyć kolejną maszynę, natomiast drugi szlifierką przecinał kłódkę.

Polecane  Jechał zygzakiem. Miał trzy promile. – Piłem piwo – mówił (FILM)

Zatrzymani to 29- i 51-latek, którzy znani są gubińskim policjantom. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli narzędzia służące im do przestępstwa, a także skradzione pieniądze. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy zabezpieczyli cztery automaty do gier. To kolejne nielegalne miejsce hazardu zlikwidowane na terenie Gubina.

Mężczyźni w sobotę, 30 czerwca, zostali doprowadzeni na przesłuchanie do prokuratury rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym sprawy skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec 29-i 51-latka tymczasowego aresztowanie, do którego przychylił się sąd. Mężczyźni kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie.

Polecane  Pijany poszukiwany 24-latek uciekał policji. Nie udało mu się