Znakowanie rowerów w Zielonej Górze i Sulechowie (TERMINY)

Zielonogórscy policjanci jak zwykle w sezonie rowerowym zapraszają właścicieli jednośladów do znakowania rowerów. Rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne.

Zielonogórscy policjanci już od kilku lat oferują właścicielom rowerów możliwość oznakowania swoich jednośladów za pomocą specjalnych engrawerów. Mikroudarowa technologia urządzeń pozwala na wykonanie precyzyjnego i trwałego oznakowania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Każdy rower zgłoszony do oznakowania będzie miał nadany indywidualny i niepowtarzalny numer. Wszelkie próby jego starcia będą powodować zmiany w strukturze materiału, tak więc całkowite usunięcie napisu bez pozostawienia śladów jest niemożliwe.
Wygrawerowane numery zostaną wprowadzone do policyjnej bazy oznakowanych rowerów.

Znakowanie roweru umożliwia policji sprawne podczas kontroli czy użytkownik roweru jest prawowitym jego właścicielem czy też nie, a dodatkowo w przypadku jego kradzieży i odnalezienia naniesiony numer ułatwi policjantom ustalenie właściciela jednośladu.

Aby oznakować rower należy zgłosić się z jednośladem, dowodem tożsamości i dowodem kupna (paragon, faktura, umowa kupna) w wyznaczonym terminie do komisariatu policji lub na imprezy plenerowe, na których są obecni zielonogórscy policjanci.

W przypadku braku dowodu kupna właściciel roweru będzie musiał wypełnić odpowiednie oświadczenie. Wymagane jest aby osobą zgłaszającą rower do oznakowania była osobą pełnoletnią.

TERMINY ZNAKOWANIA ROWERÓW W KWIETNIU:


komisariat I policji w Zielonej Górze, os. Pomorskie 8:

7 kwietnia w godz. 09.00 – 11.00,

11 kwietnia w godz. 18.00 – 20.00,

Komisariat II policji w Zielonej Górze, ul Szarych Szeregów 8:

11 kwietnia w godz. 09.00 – 11.00,

22 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00,

komisariat policji w Sulechowie, ul. Marii Konopnickiej 8:        

12 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00,

28 kwietnia w godz. 14.00 – 16.00.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi