Toyota Zielona Góra

Znowu podróbki na bazarze w Łęknicy. Tym razem warte 80 tys. zł

Wpadli z podróbkami na bazarze w Łęknicy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z żarskiej komendy oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic przeprowadzili wspólne działania na bazarze w Łęknicy. Zabezpieczyli podrabianą odzież i obuwie , a także oznaczenia graficzne znanych, zagranicznych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników to blisko 80 tys. zł.

Jednym z zadań policjantów z żarskiej komendy jest zwalczanie przestępczości gospodarczej, bardzo często podejmują oni wspólne działania z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Tuplic. Takie wspólne działania odbyły się w środę, 15 czerwca, na bazarze w przygranicznej Łęknicy i przyniosły wymierny efekt.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na dwóch stoiskach funkcjonariusze zabezpieczyli podrobione rzeczy z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych marek. To blisko 250 sztuk bluz, koszulek, sukienek, swetrów obuwia oraz blisko 400 oznaczeń graficznych, na których bezprawnie umieszczone było logo różnych znanych, światowych marek .

Podrobione rzeczy nie trafią już do obrotu. Towar do sprzedaży oferowali 40-letnia kobieta oraz 63-letni mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego. Łącznie szacunkowa wartość oryginalnych odpowiedników zabezpieczonych rzeczy to blisko 80 tys. zł. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie.