13-letni Filip utonął w Odrze. To wyniki sekcji. Doszło do nieszczęśliwego wypadku

Zielonogórska prokuratura okręgowa ma już wyniki skejci ciała 13-letniego Filipa z Ledna. Przyczyną śmierci chłopca było utonięcie. Sekcja 15-letniego Marka odbędzie się w poniedziałek, 17 maja.

Ciało Filipa z Odry wyłowili żołnierze w piątek, 14 maja. Zostało zauważone w koło Krosna Odrzańskiego, około 45 km od miejsca zaginięcia.

Sekcja ciała 13-latka już się odbyła. – Przyczyną śmierci chłopca było utonięcie – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Wykluczony został również udział w zdarzeniu osób trzecich. – Mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – mówi prokurator Fąfera.

Ciało 15-letniego Marka zostało znalezione w niedzielę, 16 maja, w Odrze koło Ledna. Wypatrzył je strażaka przeszukujący dno rzeki sonarem. Nurkowie wyciągnęli je na brzeg. – Zarządzona przez prokuratora sekcja zostanie odbędzie się w poniedziałek – mówi prokurator Fąfera.

Chłopcy z Ledna zaginęli w poniedziałek, 10 maja. od razu ruszyły wielkie poszukiwania. W akcji brało udział około 200 policjantów i około 120 strażaków. Do niedzieli do południa, 16 maja, przeszukano ok 5 tys. tys. hektarów powierzchni nadrzecznej i ok. 55 km dna Odry. Działały 3 echosondy oraz 4 sonary podwodne pracujące bez przerwy. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta