89-latka nagle upadła na chodnik. Zauważyli to policjanci z drogówki

Sierż. sztab. Dawid Dubiel, mając kwalifikowany kurs pierwszej pomocy, ocenił stan starszej pani.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 13 kwietnia. Patrol policjantów świebodzińskiej drogówki został wysłany do kolizji.. W trakcie przejazdu policjanci zauważyli starszą kobietę, która nagle przewróciła się i upadła na chodnik.

Policjanci widząc upadająca kobietę natychmiast się zatrzymali i poprosili dyżurnego o skierowanie na kolizję innego patrolu. Jeden z policjantów, sierż. sztab. Dawid Dubiel, mając kwalifikowany kurs pierwszej pomocy, ocenił stan starszej pani. 89-latka była zdezorientowana.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Świebodzin. 89-latka upadła na chodnik

Na miejsce wezwano również zespół pogotowia ratunkowego, który potwierdził, że kobieta nie doznała urazu podczas upadku. Po chwili, na miejscu zjawiła się również córka seniorki, która zabrała mamę do domu.

– Empatia i reagowanie na sytuację, kiedy ludzie potrzebują pomocy to jedna z podstawowych zasad, jaką kierują się w trakcie służby policjanci – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Dlatego też muszą oni podejmować decyzję, które zdarzenia mają większy priorytet i w jakiej kolejności, którą interwencję podjąć. Ludzkie zdrowie i życie, zawsze będzie na pierwszym miejscu.