Brawo. 15-latek pomógł zatrzymać złodzieja, który okradł niepełnosprawnego 69-latka

Na pochwałę zasługuje postawa 15-letniego mieszkańca gminy Gubin, który słysząc krzyk „łapać złodzieja” nie wahał się zareagować i ruszył za mężczyzną, który ukradł torbę niepełnosprawnemu 69-latkowi. Złodziejowi grozi kara do 8 lat więzienia.

Do 69-laka poruszającego się z balkonikiem podszedł nieznajomy mężczyzny. Zaczął rozmawiać. Z powodu tego,  że 69-late nie chciał z nim rozmawiać, przesiadł się na inną ławkę. Po chwili ponownie usiadł obok starszego niepełnosprawnego mężczyzny. 69-latek nie mając ochoty na rozmowę, wstał i przy pomocy podpórki rehabilitacyjnej zaczął odchodzić z miejsca, w którym siedział. – Mężczyzna ruszył za nim i po chwili wyciągnął z koszyka podpórki torbę z portfelem z pieniędzmi, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz telefon i zaczął uciekać – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Pokrzywdzony nie był w stanie pobiec za mężczyzną i zaczął krzyczeć „łapać złodzieja”. Krzyk usłyszał 15-latek. Był blisko i od razu ruszył na pomoc. Wspólnie z innymi osobami zatrzymali złodzieja. 15-latek odnalazł też porozrzucane skradzione rzeczy, które zwrócił pokrzywdzonemu. Złodziej został zatrzymany do sprawy. Był pijany. Wydmuchał niemal promil alkoholu. Grozi mu teraz kara do 8 lat więzienia.