Brutalny wielokrotny gwałt na dziecku w Zielonej Górze. Jaki wyrok dla pedofila?

30-letni pedofil zaatakował dziewczynkę i zaciągnął ją do altanki na terenie działek w Zielonej Górze. Tam uwięził dziecko i brutalnie wielokrotnie zgwałcił. Pedofil idzie do więzienia. Został skazany na 9 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny

Do dramatycznego zdarzenia doszło 7 lutego ub.r. Dziewczynka wracała ze szkoły. Szła do domu. W pewnym momencie w okolicach ogródków działkowych podszedł do niej nieznajomy mężczyzna. Chwycił dziewczynkę za ubranie, po czym zawiązał jej oczy chustką. Pedofil zastraszył dziecko śmiercią. Powiedział, że jeśli chce żyć, to ma się nie odzywać.

Sprawca zaprowadził wystraszoną dziewczynkę do altanki na terenie ogródków działkowych. Tam uwięził dziewczynkę i kilka razy zgwałcił. Po gwałtach pedofil wyprowadził dziewczynkę z terenu działek. Na chodniku zdjął jej opaskę z oczu i kazał iść prosto do domu. Zabronił oglądania się za nim.

Dziecko od razu w domu opowiedziało co się stało. O brutalnym zdarzeniu natychmiast została zaalarmowana policja. Kryminalni szybko dotarli do sprawcy. Pomogły zeznania jego ofiary. Policjanci ustalili, że sprawcą gwałtu na dziecku jest 30-latek (w momencie zdarzenia miał 29 lat).

Pedofil został szybko zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty. Oskarżony przyznał się w całości do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia zgodne z tym, co ustalili śledczy. Bronił się mówiąc, że w nocy, przed atakiem i gwałtem dziecka zażywał amfetaminę.

Ustalenia śledczych potwierdzili powołani do sprawy biegli. U pedofila rozpoznano uzależnienie od narkotyków. Biegli stwierdzili jednak, że w czasie popełnienia gwałtu doskonale wiedział co robił i chciał to zrobić.

Ruszył proces. Sąd pierwszej instancji skazał pedofila na 7 lat więzieni. Prokuratura się z takim wyrokiem nie zgodziła. – Prokurator wnosił o karę 10 lat pozbawienia wolności. Złożył apelację od wyroku 7 lat więzienia – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Sprawa trafiła do sądu apelacyjnego. – Sąd Apelacyjny w Poznaniu podwyższył karę do 9 lat pozbawienia wolności – mówi prokurator Fąfera. Orzekł dodatkowo 40 tys. zł odszkodowania za doznaną krzywdę na rzecz dziewczynki. Wyrok jest prawomocny.

pij

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl