Toyota Zielona Góra

Dawid C. uderzył volkswagenem w autobus przewożący dzieci. Za spowodowanie katastrofy grozi mu kara do 10 lat więzienia

Do wypadku doszło we wtorek, 10 września, ub.r. na trasie w pobliżu miejscowości Stara Woda koło Żar. W autobus przewożący dzieci uderzył volkswagen. Po zderzeniu autobus przewrócił się na bok. Kierowca volkswagena właśnie został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Żarska Prokuratura Rejonowa wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-latkowi.  

Autobus przewożący dzieci jechał do Lubska. Z naprzeciwka nadjeżdżał volkswagen golf, którego prowadził 22-letni Dawid C. Kierowca uderzył w autobus. Po zderzeniu autobus zjechał na pobocze i tam przewrócił się na bok. Na miejsce zdarzenia przyjechały służby ratunkowe. Dojechało 10 jednostek straży pożarnej. W autobusie jechało 44 dzieci i opiekunka. Dzieci jechały do szkoły w Lubsku.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dawid C. został oskarżony o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, a akt oskarżenia trafił już do sądu. Śledczy ustalili, że Dawid C. kierując volkswagenem golfem naruszył zasady bezpieczeństwa. – Jadąc za szybko nie opanował samochodu, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący autobus. Zmusił też kierowcę autobusu do zjechania do przydrożnego rowu – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Swoim zachowaniem Dawid C. stworzył zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób, dlatego odpowie za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

 

Eko pol - Poscigi.pl