Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Dwoje lubuszan nadało 214 kg lewego tytoniu

Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to blisko 200 tys. zł. Natomiast niezapłacony podatek VAT i akcyza to razem blisko 300 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej ( KAS) zatrzymali w jednym z gorzowskich punktów nadawania paczek blisko 250 kg nielegalnego tytoniu.  Towar bez polskich znaków akcyzy miał trafić do odbiorców z całej Polski. Szacunkowa wartość niezapłaconych podatków to blisko 300 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jeden z punktów nadawania przesyłek w Gorzowie. Skontrolowali 105 przypadkowych paczek o różnej wielkości.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W paczkach znaleźli 241 kg tytoniu w foliowych woreczkach strunowych o różnej wadze, bez żadnych oznaczeń, napisów oraz bez polskich znaków akcyzy.

Gorzów. Lewy tytoń w paczkach

Paczki były nadane przez dwoje lubuszan i adresowane do różnych odbiorców. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to blisko 200 tys. zł. Natomiast niezapłacony podatek VAT i akcyza to razem blisko 300 tys. zł. Znaleziony towar zatrzymano do sprawy karnej-skarbowej.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl