Toyota Zielona Góra

Ich mróz naprawdę zabija, nie bądźmy obojętni I(FILM, ZDJĘCIA)

Od jesieni nowosolscy policjanci pomagają bezdomnym, którzy ze względu na panujące niskie temperatury znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze prowadzą działania, żeby zapobiec ewentualnym tragediom z udziałem osób najbardziej potrzebujących.

Nowosolscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży miejskiej kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. – Patrole mają na celu dotarcie do potrzebujących, którzy w okresie zimowym mogą skorzystać z różnych form pomocy, między innymi noclegowni, ogrzewalni, a także ciepłego posiłku czy odzieży – mówi mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Okres zimowy, gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. – Nie bądźmy obojętni na ich trudną sytuację. Pomóc może każdy – mówi mł. asp. Sęczkowska.

Wystarczy zwrócić uwagę na osoby bezdomne przebywające na terenach ogrodów działkowych czy siedzące na ławkach i powiadomić o tym służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Dzielnicowi z komendy w Nowej Soli podczas służby patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie czy nie znajduje się tam potrzebująca osoba. Funkcjonariusze wskazują osobom bezdomnym noclegownie czy inne miejsca, gdzie można się ogrzać i otrzymać posiłek.

– Wszystkich mieszkańców prosimy o czujność i zainteresowanie osobami, które z uwagi na swój wiek, stan zdrowia, bezdomność lub nietrzeźwość mogą być narażone na działanie niskich temperatur – apeluje mł. asp. Sęczkowska.

Wszelkie informacje i zgłoszenia należy kierować pod numer alarmowy 112 oraz pod numer dyżurnego komendy policji w Nowej Soli tel. 47 7933111 lub 47 7933112.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl