Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kierowca w Zielonej Górze bardzo się zdziwił. To, co zrobił wyłapała kamera drona (FILM)

Pieszy na przejściu czy rowerzysta na przejeździe dla rowerów nie mogą być nigdy zaskoczeniem dla kierującego. Niestety wciąż dużo jest zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów. Podczas ostatnich działań zielonogórskiej drogówki aż ośmiu kierujących zostało ukaranych mandatami za wykroczenia wobec pieszych i rowerzystów. Jedno z wykroczeń zarejestrowała kamera policyjnego drona.

Zdarzenie zarejestrowane na filmie na szczęście zakończyło się dobrze. – Rowerzysta bardzo rozsądnie zastosował zasadę ograniczonego zaufania i zwolnił przed wjechaniem na przejazd co pozwoliło mu uniknąć zderzenia z rozpędzonym samochodem – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Niestety nie miała tyle szczęścia zielonogórzanka, która została potrącona na przejeździe dla rowerów dwa dni temu na ul. Wojska Polskiego.

W ciągu dnia, przy bardzo dobrej widoczności na przejeździe dla rowerów kierujący nissanem uderzył w jadący prawidłowo rower. Rowerzystka spadając doznała uszkodzenia kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Sprawca wypadku odpowie za przestępstwo, za które grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Alarmy, monitoring, systemy przeciwpożarowe - poscigi.pl