Ma podwójny dożywotni zakaz prowadzenia, a jednak uciekał volkswagenem przed policją (ZDJĘCIA)

Ma podwójny dożywotni zakaz prowadzenia a jednak uciekał volkswagenem przed policją

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich po pościgu zatrzymali 27-letniego kierowcę, który nie powinien wsiąść za kierownicę. Odpowie za kilka przestępstw, za które może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Przed kilkoma dniami strzeleccy policjanci z patrolówki zauważyli kierowcę volkswagena, który według wiedzy mundurowych nie powinien prowadzić. Kiedy policjanci dali kierowcy sygnały do zatrzymania. Ten jednak zaczął uciekać. Ruszył pościg.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Volkswagen zatrzymał się dopiero, kiedy najechał na ogrodzenie. Tam uciekinier wysiał z auta i próbował uciekał pieszo. – Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę na polu niedaleko Strzelec Krajeńskich – mówi asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Okazało się, że 27-latek ma bardzo bogatą kartotekę. Mężczyzny ma orzeczone dwa dożywotnie sądowe zakazy kierowania. Dodatkowo 27-latek był też poszukiwany, a samochód, którym jechał nie miał ubezpieczenia i miał zatrzymany dowód rejestracyjny.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszy zarzut dotyczący ucieczki policji. Odpowie również za złamanie sadowego zakazu prowadzenia oraz pozostałe przewinienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra