Mamy nowych policjantów. Właśnie ślubowali (FILM, ZDJĘCIA)

Lubuska policja ma nowych funkcjonariuszy. W środę, 23 maja, złożyli uroczyste ślubowanie. Była to ważna chwila zarówno dla nowych policjantów, jak i ich rodzin obecnych na miejscu tego wyjątkowego wydarzenia.

Nowi policjanci powtarzając słowa roty, złożyli uroczyste ślubowanie. – Już niebawem adepci na kilkumiesięczne szkolenie trafią do szkoły policji, gdzie poznają tajniki policyjnej służby – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Potem czeka ich proces adaptacyjny w jednostkach policji i wreszcie służba w swojej macierzystej komendzie. – Odpowiednio wyszkoleni i przygotowani do służby na ulicy, będą stawiać czoła wielu wyzwaniom, podawać pomocną dłoń osobom potrzebującym, narażając przy tym niejednokrotnie swoje życie – mówi nadkom. Maludy.

Szef lubuskich policjantów zwrócił się do nowych policjantów słowami: „Dziś w obecności nas wszystkich wypowiecie słowa roty ślubowania, zobowiązując się strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli. Służba w Policji jest szczególna, nie jest to zawód jak każdy inny. To powołanie, gdzie poprzez swoje działania i aktywność będziecie w sposób bardzo rzeczywisty wpływać na poprawę życia innych ludzi. Życzę Wam, abyście w swojej służbie, za dobrze wykonaną pracę często słyszeli słowo dziękuję”.

Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił kapelan lubuskiej policji ks. kanonik Jerzy Piasecki. Uroczystość ślubowania była okazją do nagrodzenia wielu lubuskich policjantów za trud, profesjonalizm i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę.