Mamy nowych policjantów. Właśnie ślubowali (FILM, ZDJĘCIA)

Lubuska policja ma nowych funkcjonariuszy. W środę, 23 maja, złożyli uroczyste ślubowanie. Była to ważna chwila zarówno dla nowych policjantów, jak i ich rodzin obecnych na miejscu tego wyjątkowego wydarzenia.

Nowi policjanci powtarzając słowa roty, złożyli uroczyste ślubowanie. – Już niebawem adepci na kilkumiesięczne szkolenie trafią do szkoły policji, gdzie poznają tajniki policyjnej służby – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Potem czeka ich proces adaptacyjny w jednostkach policji i wreszcie służba w swojej macierzystej komendzie. – Odpowiednio wyszkoleni i przygotowani do służby na ulicy, będą stawiać czoła wielu wyzwaniom, podawać pomocną dłoń osobom potrzebującym, narażając przy tym niejednokrotnie swoje życie – mówi nadkom. Maludy.

Polecane  Mistrz świata w kulturystyce Rafał T. z Sulechowa aresztowany

Szef lubuskich policjantów zwrócił się do nowych policjantów słowami: „Dziś w obecności nas wszystkich wypowiecie słowa roty ślubowania, zobowiązując się strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli. Służba w Policji jest szczególna, nie jest to zawód jak każdy inny. To powołanie, gdzie poprzez swoje działania i aktywność będziecie w sposób bardzo rzeczywisty wpływać na poprawę życia innych ludzi. Życzę Wam, abyście w swojej służbie, za dobrze wykonaną pracę często słyszeli słowo dziękuję”.

Polecane  Skoda roztrzaskała się o wiadukt. Zginął 29-latek. Jak doszło do tragedii?

Duchowego wsparcia jak zawsze udzielił kapelan lubuskiej policji ks. kanonik Jerzy Piasecki. Uroczystość ślubowania była okazją do nagrodzenia wielu lubuskich policjantów za trud, profesjonalizm i zaangażowanie wkładane w codzienną służbę.