Toyota Zielona Góra

Miał do odbycia karę 6 lat więzienia. Wpadł w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi, który ma do odbycia karę prawie 6 lat więzienia. Poszukiwany ukrywał się w różnych miejscach w kraju i za granicą.

W tym tygodniu zielonogórscy policjanci zatrzymali 21 poszukiwanych osób, w tym cztery, które były poszukiwane listami gończymi do odbycia kary aresztu za różnego rodzaju przestępstwa.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wśród nich był 45-latek poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat i 9 miesięcy więzienia za przestępstwa kradzieży oraz prowadzenia pojazdu po pijanemu.

Ukrywał się, bo miał trafić do więzienia

Poszukiwany ukrywał się w różnych miejscach w Polsce i za granicą. W ostatnich tygodniach zielonogórscy „poszukiwacze” ustalili, że przebywa on na terenie miasta i dzięki skutecznej pracy operacyjnej zatrzymali go w środę, 18 stycznia. Podczas zatrzymania mężczyzna próbował oszukać policjantów co do swojej tożsamości, podając dane zupełnie innej osoby.

Kryminalni nie dali się nabrać, bo doskonale wiedzieli kto to jest. 45-latek został już odwieziony do zielonogórskiego aresztu.

W minionym roku wpadło 166 poszukiwanych

W 2022 r. zielonogórscy policjanci zatrzymali 166 osób poszukiwanych listami gończymi, 740 osób poszukiwanych na innych podstawach, odnaleźli 84 osoby zaginione oraz 176 osób nieletnich.

Każdego roku w komendzie miejskiej wszczynanych jest ponad 1000 spraw poszukiwawczych. Do tego należy dodać także sprawy prowadzone od lat, chociażby w stosunku do osób ukrywających się na przykład za granicą.

Drugą dużą grupą poszukiwanych są osoby zaginione – w ciągu roku kryminalni poszukują nawet kilkaset takich osób.

Eko pol - Poscigi.pl