Toyota Zielona Góra

Napad na jubilera. Sprawcy zrabowali 3 mln zł. gang został złapany (FILM)

Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzn. Grożą im kary do 15 lat więzienia.

Lubelscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy napadli na jubilera w marcu ub. r. w Lublinie. Użyli pistoletu zastraszają właściciela i ukradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty wyceniono na blisko 3 mln z. Zatrzymana została również trójka paserów. Za rozbój z bronią palną grożą im kary do 15 lat więzienia.

Do napadu na jubilera doszło, 23 marca, ub. r  około godz. 20:00 przy ul. Turkusowej w Lublinie. Trzech zamaskowanych mężczyzn weszło do jubilera, a następnie grożąc właścicielowi bronią skradli biżuterię, złoto oraz pieniądze. Straty zostały wycenione na blisko 3 miliony złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Prowadzone od tego czasu działania operacyjne pozwoliły na ustalenie zarówno sprawców jak i paserów. Kryminalni zaplanowali jednoczesne zatrzymanie wszystkich podejrzanych przy wsparciu policyjnych kontrterrorystów.

Bandyci zostali zatrzymani we wtorek, 17 stycznia, wieczorem w Lublinie. 28 i 43-latek to mieszkańcy Łęcznej. Trzeci z nich, 49-latek jest mieszkańcem Lublina. Wszyscy byli już notowani. Obaj mieszkańcy Łęcznej  m.in. za pobicie i włamanie, z kolei 49-latek za rozbój z niebezpiecznym narzędziem, wymuszenie, oszustwo i udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Podczas zatrzymania 49-latka policjanci znaleźli przy nim pistolet z ostrą amunicją.

Podejrzani zostali doprowadzeni z do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która prowadzi śledztwo. Tam zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzn. Grożą im kary do 15 lat więzienia.