Samochody.pl - poscigi.pl

Mieszkanka Sulechowa myślała, że sprzedała płaszcz w internecie. Oszust wziął na nią kredyt 12 tys. zł

W ostatnim czasie policjanci najczęściej otrzymują zgłoszenia o oszustach udających klientów na portalach aukcyjnych. Waśnie został oszukana została młoda kobieta, mieszkanka Sulechowa, która na jednym z portali wystawiła na sprzedaż płaszcz.

Zaraz po dodaniu ogłoszenie sulechowianka dostała informację, że płaszcz został sprzedany. Klient przesłał jej link, dzięki któremu miała dostać pieniądze. – Nieświadoma podstępu kobieta, myśląc, że loguje się do swojego banku, podała wszystkie dane dostępowe do swojego konta. Login, hasło, a nawet numer karty kredytowej – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Przez nieostrożność młodej mieszkanki Sulechowa oszust zdążyli wypłacić z jej konta ponad 2,4 tys. zł. W trakcie wykonywania czynności zablokowała niechcący swoją aplikację bankową i to prawdopodobnie uratowało ja przed większymi stratami.

Sulechów. Oszust wziął na kobietę kredyt

Nie mogąc się zalogować zadzwoniła do swojego banku. Od pracownika dowiedziała się, że właśnie złożyła wniosek o kredyt w wysokości 12 tys. zł, a ponadto ktoś wypłacił z jej konta prawie 2400 złotych. Przestraszona kobieta poprosiła o natychmiastowe zablokowanie decyzji kredytowej i wycofanie wniosku.

W opisanym przypadku kobieta straciła przez swoją nieostrożność 2400 złotych, natomiast bardzo często kwoty wypłacane przez oszustów są znacznie wyższe. – Ważne jest abyśmy mieli świadomość tego w jaki sposób działają oszuści i umieli się obronić przed ich podstępnymi atakami – mówi podinsp. Stanisławska.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl