Minuta i 41 sekund do pracy w policji. Kandydaci trenowali w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Do końca 2018 r. lubuska policja przyjmie do pracy jeszcze 146 osób. Jednym z etapów naboru jest test sprawności fizycznej. Tor przeszkód złożony z 10 różnych zdań trzeba pokonać w minutę i 41 sekund.

Tor przeszkód to jeden  z elementów naboru do pracy w policji. – Polega na pokonaniu sprawnościowego toru przeszkód w określonym czasie. Wyniki zostają przeliczone w systemie punktowym – tłumaczy podinsp. Małgorzata Oraczewska, instruktor. Test zostaje zaliczony, jeśli kandydat pokona tor w czasie nie dłuższym niż 1 min 41 s. – Tor przeszkód oraz normy czasowe przeliczane na punkty są jednakowe zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn – wyjaśnia podinsp. Oraczewska.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Tor nie jest ani łatwy, ani trudny. Składa się z dziesięciu zadań, które trzeba wykonać szybko. To między innymi skok przez kozła, przewrotki w przód i tył czy niesienie manekina. Policjanci wychodząc naprzeciw kandydatom pomagają zapoznać się z torem przeszkód demonstrując prawidłowe wykonanie zadania.

Na treningu w Zielonej Górze spotkaliśmy Piotra Kwiczaka. – Pracują, ale rozważam podjęcie pracy w policji – mówi P. Kwiczak. Z torem przeszkód poradził sobie bardzo dobrze. Kilka elementów przećwiczył właśnie pod okiem podinsp. Oraczewskiej.

Do końca 2018 r. lubuska policja przyjmie jeszcze 146 osób. Kolejny trening już 28 marca w sali klubu Gwardia przy ul. Strzeleckiej 22 w Zielonej Górze w godz. 11.00 -13.00. W dniu 21marca trening odbędzie się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 12 przy ul. Śląskiej 20 w Gorzowie w godzinach 16.30-18.00.

Toyota Zielona Góra