Pędził alfą romeo z prędkością 180 km/h. Grozi mu grzywna nawet 30 tys. zł (FILM)

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, który rażąco przekroczył prędkość. 42-letni mężczyzna pędził 180 km/h na 90-siątce i niewiele mniej w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Grozi mu również grzywna do 30 tys. zł.

W sobotę, 16 kwietnia, policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli na drodze kierowcę alfy romeo, który jechał z nadmierną prędkością. Pomiar w nieoznakowanym radiowozie wskazał prędkość 180 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Warto wspomnieć, że z tak dużą prędkością alfa romeo poruszało się tuż przed wjazdem w obszar zbudowanym. Już na terenie miejscowości wideorejstrator wskazał, że kierowca mimo, że jedzie przez miejscowość pędzi niemal 130 km/h.

Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Nieodpowiedzialna jazda kierowcy będzie miała dla niego surowe konsekwencje. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi na trzy miesiące. Odstąpili od ukarania go mandatem i skierowali sprawę do sądu. Mężczyźnie grozi grzywna do nawet 30 tys. zł.   

Dodatkowo jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych. 

Toyota Zielona Góra