Toyota Zielona Góra

Pijana nissanem uciekała policji. Pasażer był poszukiwany. Ma wyrok roku więzienia

Gorzowscy policjanci po pościgu zatrzymali pijaną kierującą nissanem. W nissanie był pasażer poszukiwany do odbycia kary więzienia. Kobiecie grozi teraz kara nawet do 5 lat więzienia.

Gorzowscy policjanci patrolowali teren miasta. Na Trasie Nadwarciańskiej zauważyli nissana, którego kierowca jechał zygzakiem. – Funkcjonariusze mieli podejrzenie, że kierowca może być nietrzeźwy, dlatego chcieli zatrzymać osobę za kierownicą do kontroli – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Policjanci sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi dawali znać kobiecie, żeby natychmiast się zatrzymała. Ta jednak nie wykonywała ich poleceń, zwalniała a następnie przyspieszała. Zaczęła uciekać.

Po chwili policjantom udało się zatrzymać kierującą do kontroli. W samochodzie zobaczyli puste puszki i butelki po alkoholu. 21-latka wydmuchała prawie promil alkoholu. Jak się okazało nie miała też prawa jazdy, a nissan, którym jechała, nie należał do niej. Właściciel samochodu prawdopodobnie nie wiedział, że kobieta go zabrała.

21-latka została zatrzymana przez policjantów. 32-letni pasażer nissana okazał się osobą poszukiwaną. Za popełnione przestępstwo powinien rok spędzić w więzieniu.

Kobieta kierująca nissanem usłyszała zarzuty ucieczki policji i prowadzenia po pijanemu. Grozi jej nawet 5 lat więzienia. Odpowie także za to, że bez wiedzy właściciela zabrała jego auto.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta