Pijany i bez prawa jazdy mercedesem odwoził kolegę do domu

Pijany kierujący mercedesem został zatrzymany we wtorek, 25 kwietnia, przez patrol krośnieńskiej drogówki.

Pijany kierujący mercedesem został zatrzymany we wtorek, 25 kwietnia, przez patrol krośnieńskiej drogówki. Nie miał prawa jazdy, bo stracił je wcześniej również za jazdę po pijanemu. W rozmowie z policjantami oznajmił, że chciał odwieźć kolegę do domu. 64-latek stanie przed sądem.

We wtorek policjanci z krośnieńskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o kierującym mercedesem, którego zachowanie wskazywało, że mógł być pijany. Funkcjonariusze zauważyli pojazd nadjeżdżający od strony Kosierza w kierunku Dąbia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Jechał zygzakiem. Po zatrzymaniu do kontroli od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Kiedy 64-lartek wysiadł z auta nie mógł utrzymać równowagi. Po chwili wydmuchał aż 2,5 promila alkoholu. Ponadto nie miał prawa jazdy, bo zostało mu one zatrzymane również za jazdę po pijanemu.

Czytaj też – Uderzali „tulipanem” Ukraińców tak, że wyszły wnętrzności. Jeden to zawodowy żołnierz (ZDJĘCIA)

Poza kierującym, w samochodzie znajdował się jego kolega, którego 64-latek chciał odwieźć do domu. – Pojazd trafił na policyjny parking, a 64-latka czeka sprawa karna – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim. Odpowie za jazdę po pijanemu bez uprawnień. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia, kolejny wieloletni zakaz prowadzenia oraz grzywna do 30 tys. zł.