Policja skontrolowała siłownie w Zielonej Górze. Właściciel jednej z nich stanie przed sądem

Policja skontrolowała siłownie w Zielonej Górze. Właściciel stanie przed sądem

Policjanci sprawdzają obiekty handlowe, środki transportu, lokale gastronomiczne, a od poniedziałku, 28 grudnia, również siłownie. Kontrolują czy właściciele stosują się do obowiązujących nakazów. Podczas jednej z kontroli policjanci zastali działającą siłownię.

Od, 28 grudnia, obowiązują dodatkowe surowsze ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte zostały sklepy w galeriach handlowych oraz kluby fitness i siłownie. Jak informuje zielonogórska policja, od kilku miesięcy funkcjonariusze kontrolują placówki handlowe, środki transportu, dworce, przystanki czy stacje paliw.

Sprawdzając czy przestrzegane są przepisy dotyczące liczby osób, zachowania dystansu oraz obowiązku zakrywania ust i nosa.

Od poniedziałku, 28 grudnia, zielonogórscy policjanci sprawdzają również siłownie i kluby fitness. Jak informuje zielonogórska policja, podczas kontroli w jednej z siłowni oprócz właściciela funkcjonariusze zastali również kilka ćwiczących osób.

Właściciel siłowni nie zastosował się do nowych przepisów o całkowitym zawieszeniu działalności. W tej sytuacji stanie przed sądem. Policja powiadomił również Państwową Inspekcję Sanitarną.