Paweł zadał Tadeuszowi ciosy nożem w szyję. Chciał zabić. Nie kontrolował się, bo jak mówi… był pijany

Wszystko wydarzyło się, 17 lipca, br. w budynku socjalnym we Wschowie. 39-letni Paweł W. zaatakował nożem Tadeusza R. Zadał 70-latkowi dwa cisy w szyję. Został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Przyznał się, bo pił alkohol i denaturat.

Obaj mężczyźni w lokalu socjalnym pili alkohol. W pewnym momencie 39-letni Paweł W. chwycił nóż i zadał nim kilka ciosów w szyję 70-letniemu Tadeuszowi R. Nie udało mu się zamordować mężczyzny dzięki szybko udzielonej pomocy przez służby ratunkowe. 39-latek został zatrzymany przez wschowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie na tle nieporozumienia w trakcie picia alkoholu. W dniu, 19 lipca, br. sąd we Wschowie na wniosek prokuratury aresztował 39-latka tymczasowo na trzy miesiące.

Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko nożownikowi.  Paweł W. został oskarżony o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu za to kara nawet dożywotniego więzienia.

Oskarżony początkowo nie przyznawał się. Ostatecznie przyznał się wyjaśniając brak kontroli nad sobą wypitym alkoholem oraz denaturatem.

Paweł W. odpowie również za skopanie Andrzeja W. Kopał mężczyznę w klatkę piersiową i głowę.

39-latek w przeszłości było wielokrotnie karany za popełnienie czynów podobnych. Przed sądem odpowiadać będzie w warunkach tzw. recydywy.