Toyota Zielona Góra

Śmiertelny wypadek. Zderzenie tira z fiatem (ZDJĘCIA)

Jedna osoba zginęła wypadku, w miejscowości Isep, w powiecie tarnowskim, na drodze wojewódzkiej 975. Utrudnienia trwały kilka godzin. Zorganizowano objazdy drogami lokalnymi

W czwartek, przed godziną 11 dyżurny tarnowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o poważnym wypadku na drodze wojewódzkiej koło Wojnicza. Droga została całkowicie zablokowana, a na miejsce skierowano służby ratunkowe. Strażacy „wycinali” z wraku fiata zakleszczonego mężczyznę, który jednak zmarł w wyniku odniesionych poważnych obrażeń.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce ustalali okoliczności tego wypadku  na podstawie relacji świadków, śladów na miejscu. 
Okazało się, że kierowca fiata jechał w kierunku Zakliczyna drogą wojewódzką 975 na wysokości miejscowości Isep podczas zjeżdżania z wiaduktu zaczął zjeżdżać na lewą stronę doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym z naczepą, który chcąc uniknąć zderzenia, zjechał w  barierki energochłonne.

Po zderzeniu, pojazdu rozjechały się na obie strony drogi. Fiat zawisł nad rowem melioracyjnym, a zniszczone elementy obu samochodów rozsypały się na całej szerokości drogi. 

Postępowanie będą prowadzić policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Na miejscu był obecny prokurator z Prokuratury Rejonowej w Tarnowie oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zebrany materiał dowodowy pozwoli ustalić wszystkie okoliczności tego wypadku. 

Toyota Zielona Góra