Samochody.pl - poscigi.pl

Sylwester w regionie bez poważnych wydarzeń, za to było dużo policyjnych interwencji

fot. Lubuska policja

Spokojnie i bez wydarzeń odbyły się sylwestrowe imprezy w Zielonej Górze i Gorzowie. Lubuska policja miała za to pełne ręce roboty podczas różnych interwencji. Zatrzymano 11 pijanych kierowców.

Ostatnia noc 2018  r. była dla lubuskich policjantów pracowita. Zabezpieczali zabawy sylwestrowe w Zielonej Górze i Gorzowie. Obie imprezy odbyły się bez poważnych zdarzeń.

Policjanci mieli za to sporo interwencji związanych z awanturami domowymi. Mieszkańcy zgłaszali zbyt głośne zabawy oraz awanturujące się osoby. – Zazwyczaj poziom złych emocji potęgował spożywany wcześniej alkohol – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na lubuskich drogach pracowały patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze nie odnotowali od poniedziałku, 31 grudnia ub.r od godz. 18.00 do wtorku, 1 stycznia, do godz. 6.00 żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali w tym czasie 11 pijanych kierujących.

Policjanci przypominają, że w każdej komendzie województwa lubuskiego można w kilka sekund, bezpłatnie i anonimowo sprawdzić stan trzeźwości. – Polecamy, by na takie badanie przyjść pieszo, skorzystać z komunikacji miejskiej czy zwrócić się do osoby, która nie spożywała alkoholu. Bywały przypadki, w których na badanie przyjeżdżali nietrzeźwi kierowcy – mówi podkom. Jaroszewicz.

Takie zachowanie kończy się utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karną.

Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Eko pol - Poscigi.pl