Trwa duża akcja drogówki w całym województwie lubuskim

W czwartek, 24 listopada, od samego rana lubuscy policjanci szczególnym nadzorem objęli pieszych. Podczas prowadzonych działań mundurowi skupią się na wykroczeniach jakie popełnią kierowcy wobec pieszych, a także piesi wobec kierowców. Przechodnie dostają odblaski.

W czwartek na terenie całego województwa lubuskiego prowadzone są działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem akcji jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa właśnie tej grupie użytkowników drogi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Lubuscy policjanci reagować będą na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych, ale także zwrócą uwagę na przestrzeganie przepisów przez samych niechronionych uczestników ruchu. Niestety, wciąż największym grzechem tej drugiej grupy jest wtargnięcie na jezdnię, i to najczęściej w miejscach niedozwolonych.

Pieszy na pasach nie może używać telefonu

Bardzo często przyczyna takiego zachowania leży w tym, że poruszając się używamy telefonów. Nie odkładamy ich nawet wtedy, gdy zbliżamy się do pasów. To błąd, który może kosztować ludzkie życie. Aby oderwać wzrok pieszych od ekranów telefonów, w wielu miastach powstały świecące progi lub całe przejścia przez jezdnię, których celem jest oczywiście przekazanie ważnej informacji – uważaj na to, co dzieje się na drodze.

Zgodnie z przepisami zabrania się korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych. Policja może pieszego ukarać mandatem w wysokości 300 złotych.

Pamiętajmy o odblaskach, ratują życie

Kolejny problem leży w sposobie naszego ubioru, a dokładniej w kolorach odzieży, którą nosimy. Preferujemy ciemne odcienie. Oczywiście nie ma w tym nic złego, do póki nie zestawimy tego z jesienno – zimowymi warunkami drogowymi i naszą widocznością jest poważnym zagrożeniem. Dziś piesi dostaną od mundurowych odblaskową zawieszkę.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi