Ukradziono mu dywaniki samochodowe. Zgłosił to policji i bardzo się zdziwił

Asp. Adam Osękowski i asp. Mateusz Hrabski.

W środę, 2 listopada, policjanci z Gubina otrzymali zgłoszenie o kradzieży dywaników samochodowych z myjni samochodowej. Jak wynikało z ustaleń mężczyzna myjąc auto, powiesił je w miejscu do tego wyznaczonym, a następnie zajął się odkurzaniem wnętrza pojazdu. Gdy skończył i chciał włożyć dywaniki do samochodu, okazało się, że już ich nie ma.

Jak się później okazało sytuację wykorzystał sprawca, który po podjechaniu samochodem w miejsce, gdzie wisiały dywaniki, zabrał je do auta i odjechał. Realizacją sprawy zajęli się funkcjonariusz Zespołu do spraw wykroczeń komisariatu policji w Gubinie asp. Adam Osękowski oraz dzielnicowy asp. Mateusz Hrabski. Po zapoznaniu się z okolicznościami zdarzenia wytypowali sprawcę, a ich podejrzenia zostały potwierdzone na zapisie monitoringu.

W piątek, 4 listopada, dzielnicowy dotarł do 46-latka, który przyznał się do kradzieży i oddał schowane w bagażniku auta dywaniki. W związku z popełnionym wykroczeniem został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Policjant jeszcze tego samego dnia odwiózł je pokrzywdzonemu.

Ktoś ukradł my dywaniki samochodowe

– Mieszkaniec Gubina będąc wdzięcznym za takie zakończenie sprawy, wystosował do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim pismo dziękując funkcjonariuszom za pomoc – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

„…Panie Komendancie, chciałbym za Pana pośrednictwem podziękować funkcjonariuszom, zaangażowanym w tą sprawę oraz ich przełożonym, za sprawność i skuteczność podejmowanych działań. Zdaję sobie sprawę, że opisana sprawa nie jest najważniejsza spośród podejmowanych przez policję interwencji, więc tym bardziej chciałbym wyrazić swoją wdzięczność „– to fragment podziękowania dla policjantów z gubińskiego komisariatu za odzyskanie skradzionych dywaników samochodowych.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl