W ferie stały punkt kontroli autokarów w Zielonej Górze

Zielonogórscy policjanci na czas ferii od soboty, 10 lutego do niedzieli 25 lutego, uruchamiają stały punkt kontroli autobusów. Kontrole będą odbywały się w godzinach 7.00 – 9.00 na pętli MZK przy ul. Wrocławskiej.

– Organizatorzy wyjazdów już od wielu lat muszą się liczyć z koniecznością kontroli autobusu przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Wiedzą o tym również przewoźnicy podstawiający autokary na wyjazdy – mówi nadkom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Organizator wyjazdu powinien zobowiązać wynajętego przewoźnika, aby autobus wraz z tym kierowcą, który będzie jechał w trasę pojechał na ten punkt kontroli przed przyjazdem na miejsce zbiórki. Po kontroli zostanie wydany protokół zaświadczający dopuszczenie pojazdu do przewozu dzieci. Taki protokół pokontrolny kierowca powinien mieć przy sobie aby okazać go organizatorowi przed wyjazdem grupy.

Polecane  Ciało kobiety znalezione w Zielonej Górze. W mieszkaniu była impreza

Podczas całego roku zielonogórscy policjanci kontrolują autobusy i busy przewożące grupy osób, nie tylko dzieci i młodzież, również dorosłych. W okresie wakacji i zimowych ferii takich zgłoszeń jest znacznie więcej.

Dlatego w celu usprawnienia wyjazdów i skrócenia czasu oczekiwania na kontrolę w okresie ferii zimowych od soboty, 10 lutego, do niedzieli 25 lutego, uruchamiają stały punkt kontroli autobusów. Kontrole będą odbywały się w godzinach 7.00 – 9.00 na pętli MZK przy ul. Wrocławskiej.

Polecane  Akcja strażaków w firmie kurierskiej w Zielonej Górze. Z naczepy wycieka żrąca substancja

Dyżurować tam będą policjanci oraz inspektorzy ITD.

– Kontrola przeprowadzana przez policjantów jest bardzo szczegółowa i dotyczy zarówno stanu technicznego, odpowiedniego oznakowania autobusu oraz stanu trzeźwości i uprawnień kierowcy – zaznacza nadkom. Szuda.