Horror w Klenicy. Syn udusił matkę żyłką do podkaszarki, wnuk trzymał za ramiona. Ciało zasypali i zalali betonem (ZDJĘCIA)

Dominik przyznał się do zabójstwa matki. Zaczął jednak czytać z kartki, co szybko zauważył sąd. Zmienił swoje zeznani utrzymując, że udział syna w morderstwie był nikły. fot. poscigi.pl

W poniedziałek, 26 czerwca, przed zielonogórskim sądem okręgowym ruszył proces dotyczący zabójstwa Danuty w Klenicy koło Zielonej Góry. Sznurkiem do podkaszarki udusił ją syn, Dominik G., a kiedy dusił za ramiona babcię trzymał wnuk Marcin G. Potem na taczce wywieźli zamordowaną do wcześniej przygotowanego dołu w szopce dla królików. Zasypali ciało i zalali betonem.

Był ostatni dzień świąt, 26 grudnia, ub.r. Danuta G. była w łazience. W tym czasie w pokoju czekał na nią aż wyjdzie 46-letni syn Dominik. Na dłoniach miał grube rękawiczki, a w rękach żyłkę do podkaszarki. Na babcię czekał też 26-letni wnuk Marcin G.

Kiedy nieświadoma zagrożenia Danuta wyszła, zaatakowali. Marcin objął babcię i ścisnął tak, żeby nie mogła machać rękoma. Dominik wtedy zacisną matce na szyi żyłkę. Rękawiczki miały go ochronić przed wrzynaniem się żyłki w dłonie.

Morderstwo w Klenicy. Syn i wnuk zamordowali Danutę

Danuta charczała i uderzała stopami w podłogę. Nie walczyła. W końcu osunęła się bez życia na ziemię. Dominik jeszcze docisnął żyłkę na szyi matki i zawiązał pętlę. Chciał być pewien, że ją udusił.

Potem ojciec z synem wynieśli ciało Danuty z domu i taczką zawieźli do altanki z królikami. Tam był już wykopany, kilka dni wcześniej, głęboki dół. Danuta została wrzucona do dołu i zasypana ziemią. W tym czasie Marcin mieszadłem przygotował zaprawę do zalania miejsca ukrycia zwłok. Ziemia została zalana betonem.

Prokuratura oskarżyła ojca i syna o morderstwo Danuty. Dodatkowo usłyszeli zarzuty znęcana się nad Danutą. Grozi im dożywotnie więzienie.

Dominik przyznał się do zabójstwa matki

W sądzie pierwszy zeznawał Dominik. Przed aresztowaniem pracował jako operator wózka widłowego. Wykształcenie podstawowe, ojciec sześciorga dzieci. Powiedział, że będzie odpowiadał tylko na pytania sądu i swoich obrońców.

Przyznał się do zabójstwa matki. Zaczął jednak czytać z kartki, co szybko zauważył sąd. Zmienił swoje wcześniejsze zeznania utrzymując, że udział syna w morderstwie był nikły. – Tylko kilka sekund trzymał babcię za ręce – mówił przed sądem. Z pomocą przyszedł dopiero po tym jak został zawołany przez ojca. Kiedy ojciec dusił matkę, on uciekł do łazienki. Dominik zeznawał również, że zmusił syna do wyniesienia ciała oraz pomocy przy wylaniu betonu.

Marcin nie przyznaje się

Marcin technik elektryk z zawodu, nie przyznał się do zabójstwa babci. Nie chciał odpowiadać na pytania sądu. Nie podtrzymał swoich wcześniejszych zeznań. Zgodził się jednie z tym, co mówił podczas przesłuchania w obecności swojego adwokata.

Bez skruchy na twarz ani w głosie. Marcin mówił, że był w szoku po tym co zobaczył. Bał się ojca mordującego babcię, nawet zwymiotował w łazience.

Czytaj też – Uderzali „tulipanem” Ukraińców tak, że wyszły wnętrzności. Jeden to zawodowy żołnierz (ZDJĘCIA)

Trzymał babcię tylko kilka sekund, bo jak mówił w sądzie „nie jestem mordercą”. – Mój klient musi odpowiedzieć za swoje czyny jednak trzeba na sprawę patrzeć szerzej, mając na uwadze cały materiał dowodowy zebrany w sprawie w tym wzajemnie relacje  między moim klientem a pokrzywdzoną – mówi mecenas Piotr Majchrzak obrońca Marcina.

Niejasności w zeznaniach

Sąd sprawnie wyłapywał niejasności w zeznaniach. Ojciec mówił, że syn trzymał babcię za ręce, kiedy on ją dusił. Syn natomiast powiedział, że objął babcię bokiem za tułów i ręce, żeby nimi nie ruszała.

Oskarżeni nie przyznali się do znęcania nad Danutą. Utrzymują, że to ona ich dręczyła i nie dawała spokojnie żyć. Chciała zwrotu darowizny domu.

Sąd pytał dlaczego więc nie poszli mieszkać gdzieś indziej. Na to pytanie syn zamordowanej Danuty nie odpowiedział.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl
Fotowoltaika - poscigi.pl