Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Szokujące. 16-latek z Krosna Odrzańskiego celowo poluzowała śruby w rowerze znajomego. Po chwili doszło do wypadku

16-latek naraził znaną sobie osobę na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu. W rowerze należącym do znanej mu osoby poluzował śruby w kole i kierownicy. Ten po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wywrócił się doznając licznych otarć, stłuczeń oraz ukruszenia zębów. Dalsze decyzje w sprawie 16-latka podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim.

W niedzielę, 26 marca, policjanci z gubińskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o poważnym zdarzeniu. Pokrzywdzony spotkał się ze znajomymi i po chwili wsiadł na rower, chcąc odjechać do domu. Zanim to zrobił, jeden z kolegów ostrzegł go, żeby sprawdził rower. Ten z uwagi na pośpiech, nie dopytał o co chodzi i ruszył.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, wywrócił się i uderzył głową w asfalt. Okazało się, że śruby mocujące kierownicę i koło były poluzowane, w wyniku czego zamiast ominąć dziurę wjechał w nią, tracąc koło.

Krosno Odrzańskie. 16-latek poluzował śruby w rowerze znajomego

Zamroczony i zakrwawiony wstał i wrócił do znajomych, którzy pomogli mu i wskazali osobę, która była przy jego rowerze, gdy ten był w sklepie. Okazało się, że jest on znany pokrzywdzonemu. Młody mężczyzna w wyniku upadku doznał ukruszenia kilku zębów, otarć, zasinienia na głowie i stłuczeń wargi.

Czytaj teżWypadł busem z drogi pod Zieloną Górą. Stanie przed sądem i trafi na badania lekarskie (FILM, ZDJĘCIA)

Dalsze badania specjalistyczne wykażą czy nie ma on innych urazów. – Ten brak wyobraźni ze strony 16-latka , skutkował narażeniem pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu – mówi kom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

Sprawa 16-latka trafi do Sądu Rejonowego Wydział Rodzinny i Nieletnich w Krośnie Odrzańskim, który podejmie dalsze decyzje w jego sprawie.

Toyota Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl