Pijany wandal zdemolował samochód i bramę w Zielonej Górze. Nie wie dlaczego to zrobił. Miał… szukać pracy

Pijany mężczyzna zniszczył samochód zaparkowany przed domem zielonogórzanina oraz bramę sąsiedniej posesji. Został zatrzymany kilkanaście minut po zdarzeniu przez policjantów grupy SPEED, którzy byli w pobliżu miejsca zdarzenia. Wandal usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do winy tłumacząc się, że był pijany. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W niedzielę, 26 marca, na numer alarmowy zatelefonował zaniepokojony mieszkaniec Zielonej Góry. Przez okno zobaczył jak nieznany mu mężczyzna uderza i kopie jego samochód zaparkowany przed posesją, po czym odchodzi. – Zgłaszający podał rysopis mężczyzny, a dyżurny zielonogórskiej komendy przekazał komunikat wszystkim patrolom w służbie – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławka, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jak się okazało najbliżej miejsca zdarzenia znajdował się patrol grupy SPEED, który w kilkanaście minut po zgłoszeniu zatrzymał mężczyznę odpowiadającego rysopisowi.  

Po pijaku zniszczył samochód i bramę w Zielonej Górze

Mężczyzna był kompletnie pijany. Policjanci odwieźli go do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał przez kilkanaście godzin. W tym czasie policjanci z II komisariatu przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz wniosek o ściganie od właściciela zniszczonego samochodu. Straty zostały wycenione przez pokrzywdzonego na 9,5 tysiąca złotych.

Policjanci ustalili również, że podejrzewany o ten czyn mężczyzna zniszczył bramę sąsiedniej posesji. Wartość zniszczeń właściciel wycenił na 3 tysiące złotych.

Czytaj teżSzaleniec chwycił pistolet dystrybutora na stacji Orlen w Nowej Soli i odpalił zapalniczkę

Zatrzymany wandal usłyszał dwa zarzuty zniszczenia mienia. Przyznał się do winy tłumacząc się policjantom, że nie wie dlaczego tak się zachował, był pijany. Podejrzany to 40-letni mężczyzna, który przyjechał do Zielonej Góry w poszukiwaniu pracy. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.